Extrudovaný polystyren

XPS je zkratka pro extrudovaný polystyren. XPS je ideální pro obzvláště náročné aplikace, jako je izolace obvodových konstrukcí, izolace střech nebo izolace základových desek. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří vysoká odolnost v tlaku, minimální nasákavost, trvanlivost a snadné zpracování.

Výhody XPS

BACHL XPS® je známý svou velmi nízkou tepelnou vodivostí. Jeho hodnota je 0,034 až 0,042 W/(mK), a proto je velmi účinným izolačním materiálem.

  • Odolný vůči tlaku. BACHL XPS® dosahuje vysokých hodnot díky své homogenní buněčné struktuře. To znamená, že XPS vydrží vysoký tlak a bodové zatížení je absorbováno pouze lokální deformací bez tendence ke křehkému lomu.
  • Voděodolný. Výhoda uzavřené struktury pěny BACHL XPS® se projevuje také v její odolnosti vůči vlhkosti. Původně byl XPS vyvinut pro plovoucí a vztlakové konstrukce, nyní se často používá pro obvodové izolace pod úrovní terénu.
  • Udržitelnost. XPS® lze označit za udržitelný jak při jeho použití, tak při jeho výrobě a likvidaci. Odpad z XPS je plně recyklovatelný.
  • Snadno zpracovatelný. BACHL XPS® lze snadno a jednoduše řezat pomocí vhodných řezacích nástrojů. Chrání také hydroizolaci během fáze výstavby - není potřeba žádná další ochranná vrstva.
  • Rozměrově stabilní. BACHL XPS® vykazuje velmi dobré vlastnosti z hlediska rozměrové stability. Jeho mezní teplota použití je omezena do +75 °C.