Perlit

Perlit je ekologický přírodní granulát vulkanického původu a je univerzálním izolačním materiálem. Při výrobě se anorganická silikátová hornina krátce zahřeje až na 1000 °C. Tím se voda vázaná v hornině velmi rychle uvolní a vznikne granulát, který se 15-20krát zvětší. Ekologický expandovaný perlit se používá jako sypká izolace s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi v různých oblastech stavebnictví, například pro izolaci podlah, stropů nebo různých částí interiéru.

Výhody perlitu

  • 100% ekologický. Silikátová hornina vulkanického původu má díky vysokému obsahu krystalické vody v hornině vynikající rozpínavost. Perlit se získává výhradně fyzikálním procesem, a proto je všestranně ekologickým a vysoce výkonným izolačním materiálem.
  • Šetrný k životnímu prostředí. Perlit je recyklovatelný. Granulát lze různými způsoby vracet zpět do přírody, např. jako půdní přídavek ve školkách nebo v zemědělství.
  • Snadno se zpracovatelný. Perlit lze bezproblémově a bez námahy integrovat díky jeho použití ve formě sypké izolace. To znamená, že například při izolaci podlah nehrozí žádné tepelné mosty, protože perlitový granulát se jednoduše nasype do přívodních potrubí a trubkových mezer v izolačních deskách.
  • Odolný. Perlit je anorganický materiál vyrobený z horniny, a proto je odolný proti hnilobě a je dlouhodobě stálý.
  • Nehořlavý. Perlit se získává z přírodní křemičitanové horniny. Díky svému minerálnímu původu lze vyrobit nehořlavý granulát, který se ideálně hodí pro požadavky požární ochrany (A1) v bytové výstavbě.