Pěnový polystyren EPS

EPS je zkratka pro expandovaný polystyren. EPS je extrémně lehký materiál, který se skládá ze 2% polystyrenu a 98 % vzduchu.  V posledních letech se prosadily šedé izolační desky z EPS (EXTRAPOR) obsahující grafit, který působí jako zrcadlo a výrazně tak snižuje tepelné ztráty. V porovnámín s bílým EPS až o 25%.

Proč pěnový polystyren?

Pěnový polystyren (zkr. EPS) je univerzální materiál s pestrou škálou možností využití. Výrobky z pěnového polystyrenu jsou biologicky neutrální a nepoškozují zdraví ani životní prostředí. Práce s EPS je naprosto bezpečná a nevyžaduje žádné ochranné pomůcky.

Výhody EPS

  • Efektivní. Zejména šedý EPS obsahující grafit, má velmi nízkou tepelnou vodivost. Proto desky EPS izolují velmi účinně - po celou dobu životnosti.
  • Šetrný k životnímu prostředí. Použití EPS jako tepelné izolace v budovách šetří mnoho energie. Výrazně se snižují emise CO₂ z vytápění fosilními palivy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.
  • Všestranný. EPS je rozměrově stálý, odolný proti vlhkosti a má vysokou pevnost v tlaku, takže je vhodný jako izolace vnějších stěn, plochých střech, šikmých střech, podlah včetně izolace proti kročejovému hluku.
  • Snadná manipulace. Lehký izolační materiál (98 % vzduchu) se snadno zpracovává a přepravuje. Lze jej také snadno a rychle řezat na míru bez nutnosti použití ochranných pomůcek.
  • Recyklovatelný. Společnost BACHL vrací odřezky EPS zpět do koloběhu své výroby. EPS lze vhodným postupem extrahovat zpět na granulát, lze jej tedy plně recyklovat.
  • Ochrana pláště budov. Fasádní EPS je ideálním materiálem do fasádních systémů ETICS. Fasáda budovy je vystavena vysoké míře povětrnostních vlivů. V tomto ohledu je EPS izolační materiál, který poskytuje ideální ochranu.
  • Bezpečný. EPS je neustále testován a podrobován mnoha zkouškám s ohledem na jeho chování při požáru. EPS je nejpřísněji testovaný izolační materiál na trhu.